Hei! Käytämme sivustollamme evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.

Etusivu / Arita Helsinki Oy
Mekaanikonkatu 16, 00880 Helsinki
0300472204

Arita Helsinki Oy

Osoite

Mekaanikonkatu 16, 00880 Helsinki

Aukioloaikamme:
Ma-pe 8-18
La 10-15

Puhelinnumero

0300 472204

Hinta 0,59   €/min

Sähköposti

etunimi.sukunimi@arita.fi

info.nissan@arita.fi
Arita Helsinki on ensimmäinen vain Nissaniin erikoistunut täyden palvelun autoliike pääkaupunkiseudulla. Palvelemme koko pääkaupunkiseutua.

Puhelinnumeromme: Nissan myynti 0300472204, Nissan huolto 0300472205

Löydät meiltä koko Nissanin malliston! Henkilöautot : X-trail, Qashqai, Juke, Micra ja täyssähköauto Leaf Hyötyajoneuvot : Pick- Up Navara, NV200, NV 300, NV400 ja täyssähköpakettiauto e-NV200.
Huoltomme tekee ammattitaidolla autosi huolto-ohjelman mukaiset määräaikaishuollot, vanhempien autojen edulliset hyötyhuollot, lasinvaihdot, kolarikorjaukset ja vianetsinnän. Meiltä saat myös kaikki Nissan-autosi alkuperäiset varaosat.  

Laskutusosoitteemme : Arita Helsinki Oy, Aamuruskontie 12, 00750 HELSINKI y-tunnus 1857417-6
Verkkolaskuosoite TE003718574176, verkkolaskuoperaattori Tieto Oyj 003701011385, laskujen sähköpostiosoite ostolaskut@arita.fi

Jätä alle puhelinnumerosi, niin otamme sinuun yhteyttä

Puhelinnumero

Tarkista puuttuvat tiedot.

Kiitos yhteydenotostasi!

Uudet autot

Jere Engberg

Automyyjä

040 1648562

jere.engberg@arita.fi

Vesa Hämäläinen

Automyyjä

040 1648406

vesa.hamalainen@arita.fi

Jesse Harden

Automyyjäharjoittelija

044 3350035

jesse.harden@arita.fi

Sebastian Kantola

Automyyjä

0400 529478

sebastian.kantola@arita.fi

Heikki Lahti

Myyntipäällikkö

040 1648662

heikki.lahti@arita.fi

Miro Salonen

Automyyjä

050 4924127

miro.salonen@arita.fi

Hallinto

Niina - Mari Saukkoriipi

Autosihteeri

040 1648837

niina-mari.saukkoriipi@arita.fi

Huolto

Elisa Kurki - Suonio

Huoltoneuvoja

elisa.kurki-suonio@arita.fi

Joni Lammi

Huoltoneuvoja

joni.lammi@arita.fi

Niko Nurmi

Huoltoneuvoja

niko.nurmi@arita.fi

Vaihtoautot

Juha Valanti

Vaihtoautomyyjä

0400 529684

juha.valanti@arita.fi

Kai Wirama

Vaihtoautopäällikkö

040 1648417

kai.wirama@arita.fi

Myynti (0,59€/min)

0300472204

Huolto (0,59€/min)

0300472205

Vaihtoautot (0,59€/min)

0300472224

Osoite

Mekaanikonkatu 16
00880 Helsinki

info.nissan@arita.fi

Myynti ark. 8-18, la 10-15 Huolto ark. 7-17